Kwiecień 2024
Udostępnij:

Dzień Ziemi


Zbliża się największe ekologiczne święto świata, czyli Dzień Ziemi pod hasłem ”Zainwestuj w naszą Planetę”, które obchodzone jest 22 kwietnia. Organizacja Narodów Zjednoczonych wyznaczyła tę datę także jako Międzynarodowy Dzień Matki Ziemi. Celem wydarzenia jest promowanie ochrony środowiska, a także poszerzanie świadomości ekologicznej i inspirowanie do życia w zgodzie z naturą.

 

Z tej okazji Rektor Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie, dr hab. inż. Sylwester Tabor, prof. URK zaprasza całą społeczność akademicką URK, w tym szczególnie wszystkich pracowników i studentów z terenu kampusu URK przy al. 29 Listopada do czynnego włączenia się w akcję sadzenia jednego z najpiękniejszych drzew liściastych – Buka zwyczajnego.

 

Sadzonki pochodzą ze Stacji Dydaktyczno-Badawczej Katedry Ekologii i Hodowli Lasu „Stacja Kopciowa” (Wydział Leśny) w Krynicy Zdroju.

 

Zbiórka wszystkich ochotników odbędzie się w poniedziałek, 22 kwietnia br. o godzinie 13:00 przed budynkiem Klubu Akademickiego ARKA (ul. Klemensiewicza 3).

Po zakończeniu wydarzenia, JM Rektor zaprasza na ciepłą wojskową grochówkę przygotowaną przez Wojsko Polskie - 6. Batalion Dowodzenia.

 

Serdecznie zapraszamy do włączenia się do akcji!

 

Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie
  
Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie
Aleja Mickiewicza 21, 31-120 Kraków
rector[a]urk.edu.pl
NIP: 675 000 21 18    REGON: 000001815    ESP: /URKRAKOW/skrytka
  
© 2024 Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie